aktualizováno: 15.09.2017 23:41:51 

Špicové z Jaríčkova dvora

Aktualizace 14.9. 2017

AKTUALIZACE STRÁNEK :14.9. 2017 

Po delších webových prázdninách se Vám opět hlásím na našem webu,abych se s Vámi podělila o tom,co jsem během léta prožila a přinesla novinky z našeho chovu.Stalo se mi po mnoho let poprvé,že jsme v létě neměli štěňátka-fenka Sindy nám nezůstala březí.A tak se mi letos splnilo přání,že jsem večer nemusela sledovat ,kolik je hodin a mohla si s pejsky v krásných,letních dnech do podního večera sednout na dvůr,pod náš obrovský ořešák a sledovat ,jak se stmívá,jak jde den spát,létají venku světlušky...Prostě užít si co nejvíc letní pohodu a klid.A do bytu jsme s pejsky přijeli hodně pozdě i třeba po 23.hodině a tak to bylo ještě nedávno.O zážitky ale za tuto dobu nebyla nouze.

Letos poprvé jsme na svém dvoře v létě uviděli jednoho z největších brouků v ČR,který se jmenuje Nosorožík Kapucínek.Objevili jej ostatně naše psí holky a jednou se o něj málem pořádně poprali.Bylo marné jej odnést mimo dvůr,druhý den byl zase tady.To jsme nevěděli,že tento velký brouk umí v noci létat.

Nosorožík Kapucínek

Letos poprvé po mnoho letech chovu se ztratila poště doporučená zásilka-přihlášky štěňat k vyhotovení rodokmenů.Vrh "S" se narodil 11.4. 2017 a přihlášky byly odeslány doporučeně poradkyni chovu 15.6. 2017.V srpnu už mi bylo divné,že žádná dobírka z plemenné knihy nejde a nic nepřišlo ani poradkyni chovu.Šla jsem zásilku reklamovat na poštu ,kde nejdříve na webu K§K-sledování poštovních zásilek prověřovali,jak to s ní bylo.Ukázalo se ,že se během dopravy ztratila.Pošta reklamaci uznala,byl mi vrácen poplatek za poštovné a pošta též zaslala finanční odškodnění za nepříjemnosti,které ztrátou zásilky způsobila.Jenom je nutné vždy schovat lístek od doporučené zásilky.Doufám,že už nám brzy rodokmeny budou doručeny.

V životě se stává lecos.Když jsem nedávno byla s fenkou na krytí,byla jsem na hlavním nádraží v Praze okradena o kabelku,v které jsem měla mnoho důležitých věcí:doklady,peníze ,jízdenky,mobil,klíče od domu i auta,malý techničák,jízdenky,krycí list.Stalo se mi to poprvé v životě,ale ten pocit zjištění ztráty bych nikomu nepřála.Být v Praze bez peněz,dokladů,telefonu...V tuto těžkou chvíli se mi staly události,na které budu také dlouho vzpomínat.Poprosila jsem paní ve výdeji jízdenek,zda bych mohla alespoň od ní zavolat dceři,co se mi stalo a kdy přijedu do Broumova.Velmi mě potěšilo.když bez jediného zaváhání řekla,že pro mne kamkoliv zajede.Ale stalo se něco neuvěřitelného-paní ve výdejně mně ze svých peněz podala jízdenku domů skoro za 300 Kč.Dala mi také svoji adresu.Druhý den částka putovala k paní složenkou a za nedlouho mi od ní přišel i pohled.

Ale jak se říká:"Co Tě nezabije,to Tě posílí." anebo také další citát:

"Všechno se děje pro něco".

Náš nový telefonický kontakt je +420 702 388 939 !!!!!

Poprvé za svůj život jsem také viděla,jak roste srnka.Začátkem června zemědělci při sklizni píce posekli na poli srnu a zůstalo po ní mládě,staré 1-2 dny.Bylo horko a ono celý den bezvládně leželo na louce.Srnče mělo štěstí,protože se ho ujala lidská maminka,která se o něj stará doposud a ona ji za svou mámu považuje.U srnčete bylo vyzkoušené sušené mléko,vyráběné ve Francii.které bylo s úspěchem prověřeno při odchovu telat,ovcí,koťat i štěňat hned po narození.Srnče bylo první 2 dny krmeno z donucením,až teprve pak začalo pít z větší lahvičky pro štěňata.Srnka dostala jméno Bambi a dlouho bydlela doma.Nikdy jsem neviděla srnku jezdit jako spolujezdce v autě,jet daleko v autě na návštěvu.Aby neznečistila auto a místnost,musela nosit dětské pleny a nyní,když vyrostla,tak nosí dětské body a v nich plínu.

srnečka Bambi

Protože má srnka od malička poškozený zrak a vidí jen trochu,nebude se nikdy moc vrátit do přírody.Srnka má neobyčejné chutě.Jí hroznové víno,lískové oříšky,banány,granule pro koně,také se pase,ale seno zatím nechce.Když jí je smutno za maminkou,tak píská.

(aktualizace bude postupně doplňovaná).

---------------------------------------------------------

Toto jsou nové fotky od léta 2017 a jsou na nich pejskové a fenky z našeho chovu:

 

Harry z Jar.dvora(ČR)   Olivie a Zaky z Jaríčkova dvora(SK)

 

Endy z Jar.dv.(Itálie)    Singo z Jaríčkova dvora(ČR)

 

Sabinka z Jar.dvora(ČR)         Jack z Jaríčkova dvora(ČR)

 

Izzinka z Jaríčkova dvora(ČR)

------------------------------------------------------

aktualizace bude ještě doplněna

 

 

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist