aktualizováno: 08.12.2017 21:47:21 

Špicové z Jaríčkova dvora

Aktualizace 18.11. 2017

 Narodila se nám v chovatelské stanici štěňátka:

Tak jak jsem v předešlé aktualizaci psala,naše všechny 3 fenky zůstaly březí.Ale přesto chovateli zbývá s pokorou čekat do úplného konce březosti,protože znám hodně případů,že porody byly předčasné anebo fenky ještě po ultrazvukovém vyšetření plody vstřebaly a nenarodilo se nic.Nebo se štěňata narodila mrtvá.To jen tak pro úplnost dodávám.

A tak jsem dál o fenky pečlivě pečovala a vše dospělo ke zdárným porodům.Letos to bylo trochu těžší,protože jsem mezi vrhy vždy měla časový odstup alespoň 1 měsíc a nyní to vše mělo rozestup 9. dní.Tak jsem přemýšlela,jak to v ložnici zorganizovat,aby až fenky porodí,nemohly k sobě,protože by si v době štěňátek-kdy je matka chrání,mohly ublížit sobě a tedy i štěňátkům.První rodila Chelinka a podle objemu bříška a přibrané váhy jsem čekala jedno štěňátko.Ikdyž rodíte fenku mockrát,je to tréma,jako když rodíte poprvé.Chelinka byla březí 65.dní a štěňátko bylo správně donošené.Někomu by se mohlo zdát,že fenka již přenáší,ale zkušený chovatel ví,že fenka může mít v sobě živé sperma psa po krytí až 6 dní a zabřeznout nemusí v den krytí,ale později.Proto nikdy nejezdím fenku překrývat a literatura naopak uvádí,že hodně sperma překrýváním fenky v době hárání může být naopak ke škodě.Chelinka s přípravou na porod začala kolem půlnoci 2.11 a štěňátko porodila nad ránem.Porod byl lehký a přirozený.   3.11 -narodil se pejsek,který dostal jméno Teddy,vážil 15. dkg .Pejsek nemá fontanelu,kýlu a žádné,bílé znaky.Jeho barva je velmi pěkná,sytěji oranžová.Protože nyní má již 2.týdny-je to pejsek se silnou kostrou,středně dlouhým a širokým čumáčkem a kratšími oušky a již nyní je velmi líbivý:

 

Pejsek Teddy ve věku 2.týdny,narozený 3.11. 2017

U pejska je již nyní zřetelné,že si nese i znaky pomeranianů,které má pejsek ve svých předcích po rodičích.

______________________________________________________________

Jako druhá rodila Darinka(Danae).Objem bříška a váha fenky byla trochu větší než u Chelinky.Darinka svá štěňátka donosila do 63.dní.Příprava na porod opět proběhla den předem před půlnocí a když jsem si po probdělé noci 7.11. trochu zdřímla,využila toho Darinka a v naprostém klidu a tichosti porodila 2 štěňátka samostatným,přirozeným porodem.

7.11. 2017 se narodila 2.štěňátka s porodní váhou 14. dkg.Tmavší je fenka  Unika a světlejší je pejsek Ursiko.Opět štěňátka nemají fontanelu ani kýlu.

Fenka Unika a pejsek Ursiko ve věku necelého týdne.Fenka je tmavěji vybarvená,než pejsek.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jako třetí nám rodila fenka Pamy,u které je to poslední vrh,protože její chovnost končí za půl roku.Fenka nám na závěr chovu nadělila krásný vrh štěňátek a proto  už dále bude v odpočinku v důchodě.Tato fenka mi dávala velice pěkná štěňátka a je matkou Chelinky a mladé fenky Rose.Z počátku jsem se domnívala,že tato fenka březí vůbec nezůstala.Až po 35.dni březosti ji začalo výrazněji růst bříško,více než předešlým dvou fenkám. A jako obě předchozí fenky-rodila v noci,takže jsme celou noc takřka probděli.Překvapila mě krásným vrhem 4.štěňátek a k tomu to jsou všechny holčičky.Opět samostaný,přirozený porod.Fenka byla březí 62.dní.

9.11. 2017 se přirozeným porodem narodila 4 štěňátka-fenky s porodní váhou 12 a 13.dkg.Žádné ze štěňátek nemá fontanelu,ani kýlu.Štěňátka nemají vůbec žádné ,bílé znaky:

Fenečky ve věku 2.dní-Vicky,Valery,Vendulka,Vivien.

Byla jsem moc ráda,že vše proběhlo jak má-březost chovných fen,přirozené porody a hlavně velmi čilá a životaschopná štěňátka,která se dovedla brzy po porodu dobře a pevně přisát a proto nevyžadují další mimořádnou péči.

_______________________________________________________________

V minulém týdnu se konala pro chovatele psů velká slavnost-Světová výstava psů v německém městě Lipsko. Výstavy se zůčastnil se svoji paničkou i pejsek z našeho chovu-Ronny z Jaríčkova dvora,kterému 10.11 2017 bylo přesně 7.let.Pejsek se již podruhé na světové výstavě umístil se známkou výborný a nyní v Lipsku se dokonce z 19.pejsků probojoval do užší 10.nejlepších.Mimo jiné bych jeho majitelce chtěla velmi poděkovat,že dokáže pejska na takovou slávu také připravit a upravit.Nejde zde o to,aby byl pejsek ostříhán jako pomeranian,ale určitá,jemná úprava mnoha malým špicům chyběla.

Ještě jednou Jarmilce a Ronnymu děkujeme za krásné umístění !!!!!

_____________________________________________________________

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist