aktualizováno: 07.04.2018 09:57:18 

Špicové z Jaríčkova dvora

Aktualizace stránek : 1.4. 2018

 

AKTUALIZACE STRÁNEK :1.4. 2018:

Tento týden ve čtvtek odjely do nových domovů obě fenečky Waleska a Wickie.Obě fenečky odcházeli do rukou zkušených majitelek,bývalých členek klubu,které již doma špice měly.Moc krásně jsme si popovídali,trochu zavzpomínaly na klub a některé jejich členy.Rozuměly jsme si snad také i proto,že jsme si s oběma majitelkami byly věkově velmi blízko.A fenečky budou mít své paničky stále doma...

Tak tohle byla poslední společná fotografie Walesky a Wickie v 8 a půl týdne.Každá z nich se podobala na jednoho z rodičů.Vpravo-Wickie byla přesná kopie maminky Sindy,což se mi stalo poprvé za 25.let chovu a vlevo-Waleska byla typem svého otce Urana.Po půl roce(od konce října 2017 kdy přišla do bytu před porodem Chelinka) jsem ukončila až nyní  období starosti o psí miminka a jejich maminky,každodenní venčení,praní ,úklid,hraní se štěňátky atd...Za tuto dobu se v bytu vystřídaly fenky Chelinka,Danae,Pamy a Sindy a odchovali jsme vrhy:T,U,V,W. Nyní bude do podzimu volněji,ale začne zase brzy práce okolo domu,na políčku,sušení sena a  také období,kdy se budeme věnovat našim dospělým pejskům.

Ještě přidávám z těchto feneček pár momentek:

Waleska -5.týdnů

Waleska a Wickie-5.týdnů

Tohle je již foto fenečky Wickie z nového domova,za které moc děkujeme jejim páníčkům!!!!

-------------------------------------------------------------------------------------

Na facebooku se objevily fotky pejsků z našeho chovu:

Fenka Unika z Jaríčkova dvora(7.11. 2017)

Střední oranžový pejsek-Oranto z Jaríčkova dvora,narozený 1.3. 2010-foto je ze Slovinska z letošní zimy.

---------------------------------------------------------------------------------------

Předposlední březnový týden byl pro mě smutný a psychicky náročný,protože dožíval pejsek,kterého jsem koupila po smrti své kamarádky Jany,se kterou jsme v chovu pejsků blízce spolupracovali.Jana Vickyho koupila z chovatelské stanice Lví domov ve věku 1. rok.Dobře si na to vzpomínám,bylo to v létě a oba(Jana i Vicky) byli moc š´tastní.Byla to láska na první pohled.Jana byla i na facebooku,kde viděla pomeraniany a zamilovala se do nich.Bohužel se jí vrátilo onemocnění rakovinou a její sny o chovu pomeranianů se už nepovedlo uskutečnit....Když byl Vicky s Janou,všechny kolem ignoroval,k nikomu nešel a nenechal se hladit.Když byla Jana v nemocnici,sedával smutný v jejim pokoji.Jana plánovala s Vickym dosáhnout co nejvíce výstavních výsledků  a plánovala si importovat fenu pomeraniana z chovu Anny Pobochina.Bohužel sny se nepodařilo uskutečnit.....Když Jana zemřela,uvědomila jsem si,že už takovou kamarádku nikdy mít nebudu a také jsem nechtěla,aby byl Vicky dál smutný a tak jsem ho koupila.Přilnul ke mně okamžitě a jako kamaráda si hned našel Cherryho Lví domov,se kterým byl až do posledních chvil.Oba snámi nepřetržitě byli v domě v kuchyni.Když jsme neměli štěňata,brávala jsem ho se Cherrykem do bytu a spali se mnu.Dodnes si pamatuji,jak se Vicky uměl silně přitisknout k mé hlavě... a pak spal na polštáři u mé hlavy.Už dvakrát jsem jej doslova vzala tzv. hrobařovi z lopaty.Když se háralo více fen,byl u něj pohlavní pud tak silný,že nechtěl žrát a pak bylo velmi těžké jej přesvědčit.Tentokrát jsem už na něm viděla,že stárne a slábne.Delší dobu méně jedl.Dožil ve čvrtek 22.3. 2018 nad ránem.Konce psů jsou někdy velmi zvláštní a zejména ty jejich poslední chvíle.Ve středu večer ležel na dece v obýváku pod psacím stolem,kde jsem častěji byla u počítače a jeho oči mě neustále sledovali.Tvářičku už měl mírně prošedlou a svým výrazem připomínal foto,kde byl se svými sourozenci vyfocen jako štěňátko.....

Jana + Vicky-to byla velká láska.Fotka je z výstavy v Hradci Králové.

Jana velmi ráda jezdila na výstavy.

Poslední společné foto.....

Vicky byl velmi krásný,chovný pomeranian(20 cm a plnochrupý),který měl otce z kanadské ,chovatelské stanice a byla jen škoda,že jej nevyužilo více chovatelů.Zde je ještě bez střihové úpravy.

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist