aktualizováno: 02.06.2018 23:22:20 

Špicové z Jaríčkova dvora

Aktualizace stránek :1.6. 2018

AKTUALIZACE STRÁNEK :1.6. 2018

----------------------------------------------

12.5. 2018 jsme se s fenkou Rozárkou(Rose z Jaríčkova dvora)zůčastnili Krajské výstavy v Hradci Králové.Každoročně tuto výstavu navštěvujeme a vystavujeme zde,protože není daleko a je dobře vlakem dostupná.Na výstavu jsem letos jela s Rozárkou proto,aby měla alespoň 1 výstavní ocenění,než ji budu v létě 2018 krýt.

Rozárka

Téměř jako vždy v dnešní době-měl vlak několika minutové zpoždění a tak jsme před hlavním nádražím pouze konstatovali,že nám před chvílí ujel spoj na výstaviště a další pojede až za hodinu.Měla jsem docela strach,že tam přijedeme pozdě.Usadili jsme se s Rozárkou nedaleko zastávek MHD u fontánek se stříkající vodou,kde byl příjemný chládek a klid.Myslela jsem,že ta hodina čekání bude dlouhá,ale nebyla.Zanedlouho naproti přes fontánky se usadil nějaký hradecký domorodec,omrkl situaci a zcela v klidu provedl očistu celého těla za pomocí hadříku a vody s fontán,kdy se k nám pouze otočil zády.

Na výstavu jsme přijeli včas,protože před špice a pomeraniany zařadili jiná plemena.Letos zde bylo špiců více,protože se termín výstavy nepřekrýval s klubovou akcí.Protože je Rozárka strašně uštěkaná,našla jsem místo u kruhu ve stínu a Rozárka musela být v přepravce.aby byl klid.Hned vedle nás na dece čekala paní,která měla velmi pěkného,bílého pomeraniana v rázu malý špic.Na pohled byl velmi pěkný,ale paní za nic na světě nechtěla ukázat jeho rodokmen a říkala,že ho dostala jako dárek.Před lety byla v klubu a vlastnila černou fenku.Říkala,že pejska vystaví jen 1x.Nastalo posuzování a pejsek šel do kruhu.Jeho mechanika pohybu nebyla zcela vyjímečná,jak lze vidět u pomeranianů a záhy paní s pejskem v ruce bez posouzení jde z kruhu.Chybí mu řezák.Náhle si paní i vzpomněla na jeho cenu-55.tisíc Kč a byla docela rozlobená,protože pes nemůže být chovný ani vystavován.Kvůli uštěkané Rozárce jsme se na výstavišti krátce jenom prošli a česání proběhlo už ráno doma.Byla jsem moc ráda,že nám paní rozhodčí zadala výborná 1,vítěz třídy,krajský vítěz-tedy Rozárka zde byla nejlepší z malých špiců,nové barvy.Kolem poledne jsme již měli posuzování za sebou a nastalo dilema,zda zůstat do odpoledne pro pohár za krajského vítěze,nebo brzy odjet a být včas doma.Zvítězil brzký odjezd a my byli ve 3.hodiny již doma u kafíčka.

posudek z výstavy

-------------------------------------------------------

Tak jako obvykle -přínáším fota z odchovů z naší chovatelské stanice.Uskutečnilo se setkání majitelek štěňátek z vrhu :"W",který se narodil 30.1. 2018 a ve vrhu po Sindy a Uranovi byly 2 fenky:

Waleska a Wickie

Každá fenka připomíná jednoho z rodičů-vpravo Wickie je celá maminka Sindy a vlevo Waleska zase otec Uran.

Uran

Sindy nyní po vrhu

---------------------------------------------------------

Tato fenka je také po Sindy,ale jiném otci,než fenky předchozí a bydlí se svou rodinou na Slovensku.Děkujeme za poslání aktuální fotky !!!Fenka se jmenuje Zuzi.

-----------------------------------------------------------

Včera jsem oslavila své životní jubileum-narozeniny- a od dcery Lucky jsem již s předstihem dostala nádhernou kytici růží s počtem mých let.Když jsme dostali 3 velké vázy,vůbec jsem netušila,že jedna z nich se na tuto nádhernou kytici bude hodit:

Tato kytice byla připravená v jednom z květinářství v našem okresu Náchod a prý to byla největší,kterou paní doposud vázala.

-------------------------------------------------------------

Minulý víkend se konala výstava našeho klubu chovatelů špiců a po oba dny také proběhla bonitace špiců.Byla jsem velmi ráda,že ze spojení střední,oranžové fenky Boni Oranžový vítr a našeho středního pejska Nikolase z Jaríčkova dvora byla všechna štěňata(nyní již dospělí jedinci)uchovněni.Jmenují se Dita a Deisy a pes Denny.Všichni jsou plnochrupí,fenky byly pro svoji výšku zařazeny do malých špiců a Denny do špiců středních.Všichni měli také velmi slušné výsledky vyšetření luxace patel: 2x 0/0 a 1x 1/1.Aktuální fota sourozenců nemám,pouze jejich rodičů:

Nikolas

Bonie Oranžový vítr

Část vrhu(fenky) jsou ve velikosti malých špiců,protože Nikolas měl oba rodiče také malé špice.

------------------------------------------------------------

 

 

 

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist