aktualizováno: 24.02.2018 09:36:01 

Špicové z Jaríčkova dvora

Aktualizace stránek 2 4.2. a 4.2.2018

                                                AKTUALIZACE STRÁNEK 24.2.a 4.2 2018:

Před týdnem odešel Ursiko do nového domova a našel páníčky,kteří ho budou mít rádi.Naše malé fenečky z vrhu "W" jsou obě zadané a příští týden budou mít 1.měsíc.V měsíci březnu zveřejníme v rubrice Plánované vrhy bližší informace o krytí našich ,chovných fen,které se v letošním roce uskuteční v jeho druhé polovině..V únoru,v pořadu Střepiny se hovořilo o nárustu onemocnění rakovinou už i u mladších psů a koček.Důvodem rozrůstajícího onemocnění je krmení granulemi.Vařená strava pro psy je pracnější,ale s pejsky pak toto onemocnění nemůsíte řešit.Vyskytne se jen ojediněle a ve skutečném stáří psa či feny.K vařené stravě je však zapotřebí přidávat kvalitní vitamíny.

Nyní- v časopise Téma 8/2018 je kratší rozhovor s psím odborníkem Millanem Cesarem.Je to americký cvičitel psů,který se svým představení 29.4 2018 vystoupí v pražské O2 aréně.Lístky na představení jsou již momentálně vyprodané.

Sama jsem na vánoce dostala 2 knihy,ale starost  o štěňata a jejich maminy mmě vytěžovala natolik,že na četbu teprve dojde.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aktualizace 4.2. 2018

 

Dne 30.1. 2018 se nám narodila štěňátka.S příchodem na svět si dávala na čas-zřejmně se jim u maminky v bříšku líbilo.Maminka byla v pořádku,do poslední chvíle ji velmi chutnalo a tak nebyl důvod se znepokojovat,i když se štěňátka narodila 67.den od data krytí.Dobře vím,že kynologická literatura uvádí,že spermie v těle fenky zůstávají živé i 5-6. dní a proto k oplodnění nemusí dojít v den krytí,ale i o nějaký den později,což byl i tento případ. Z tohoto důvodu nejezdím nikdy na překrývání feny a nepřekrývám ani tehdy,mám-li krycího psa doma.Naopak literatura uvádí,že mnoho sperma(když fenu několikrát překrýváte),může být i na škodu.

Štěňátka z vrhu"W",stará 5.dní.A to jsou naše narozená štěňátka-holčičky Waleska a Wickie.Obě jsou od narození velmi čilé.Jedna se podobá na tatínka Urana a druhá na maminku Sindy.Váhy po porodu byly střední:13 a 14 dkg.Porod byl samostatný a konečně jednou fenka rodila ráno(obvykle všechna štěňátka rodíme v noci).Jedna fenečka je již zadaná a volnou máme tedy jednu holčičku.Když je vše v naprostém pořádku,je velká radost se o maminku a štěňátka starat.Samozřejmě mají štěňátka hlavičky pevné ihned po porodu a žádná z nich nemá fontanelu.

--------------------------------------------------------

Jsem velmi ráda,když si na nás s fotkou vzpomenou majitelé našich odchovů,anebo přátelé na  facebooku umístí jeho fotku:

Fenka Marion z Jaríčkova dvora.

fenka Sisinka z Jaríčkova dvora,která bude mít 11.4. 1.rok

na facebooku byla nedávno fotka fenky Sally z Jaríčkova dvora s názvem:"6 holek jede na pobřeží.Sally je sestrou naší Sindy,která má nyní štěňátka.U své majitelky se má úžasně.

na této nádherné fotce je sestra našeho Urana a její dcera Aida.

--------------------------------------------------------

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist