DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.10.2023 11:04:57 

Špicí povídání

Jak pejsky krmíme

JAK PEJSKY  KRMÍME :

Když jsme začínali s chovem psů,byli jsme plně zaměstnáni a na přípravu krmení pro pejsky bylo málo času a tak velkou část krmení tvořily granule.Krmení granulemi je jednoduché a časově nenáročné.Pohádkám o vyvážené psí stravě už dávno nevěřím,protože takto krmená generace pejsků nám pomalu dožila a jejich konce měli většinou jedno podobné-výskyt rakoviny na různých místech těla.Dnes už mě také nikdo nepřesvědčí,že se granule dělají z kvalitních potravin,protože okamžitě po revoluci,kdy se ve velkém začaly granule vyrábět,zmizely z půltu masen kravská vemena,hovězí sleziny...atd.Bylo do čeho zužitkovat odpady z pekáren a dalších provozů.Nemusíme chodit daleko.Stačí se podívat,z čeho jsou vyráběny masné výrobky pro lidi v marketech-jsou to různé separáty namletých kostí,kůže ,tuků a vše dobarveno,uměle dochuceno.Nyní máme na své pejsky daleko více času a stravu denně připravujeme vařenou.Nejčastěji ji tvoří drůbeží maso,mrkev a přílohy(rýže,těstoviny).Přílohy střídáme.

7.litrový hrnec na přípravu

uvařené maso,mrkev,rýže

Bylo nutné časem vychytat malé chybičky a tak to nyní děláme následovně.Maso s mrkví vaříme 1-1,5 hodiny v hrnci s vodou.Než dáme drůbeží maso vařit,odstraníme z něj kousky tuku.Po uvaření vše vybereme do mísy a na maso napustíme studenou vodu a ještě od tuku opláchneme,vodu vylijeme.Vývar uvedeme do varu a sběračkou ostraníme tuk na povrchu,protože jinak by byl tučný a pejskové by měli průjem.Podle potřeby k uvaření rýže nebo těstovin přidáme převařenou vodu z varné konvice.Do vařícího vývaru dáme uvařit rýži nebo těstoviny a mícháme,aby se nepřivařily ke dnu.Po uvaření těstoviny propláchneme a vyndáme do jiného hrnce a rýži jenom odstavíme do chladné místnosti na vál.Před vlastním krmením od masa odstraníme kůži a všechny kosti ! Maso ještě rukama promneme,protože někdy tam ještě nějaká kostička nebo křupka může omylem zůstat.Původně jsme odstaňovali i větší křupky,protože někteří špicové při jídle spěchají,nekousali je,ale polykali a tak se s nimi mohli i dusit.Dnes všechny křupky umelu na starém,masovém mlýnku a máme daleko méně odpadu z masa a pejskové dobrý zdroj vitamínů a minerálů.Pejsky krmíme večer.Každý pejsek má svoji misku-osvědčily se nám umělohmotné misky pod květináče-dobře se omývají a jsou nerozbitné.Krmení pejsků mi obvykle trvá 1 hodinu denně.Pejskové jedí odděleně po skupinkách a čekám,až jídlo dojedí.Mám tak denně přehled o jejich zdraví.Misky se seberou,omyjí a pejskové jsou po jídle ještě na krátkou dobu vypuštěni na dvůr s možností se vyvenčit.Vařenou stravu je nutné doplnit vitamíny.Používáme různé,dražší vitamíny,které jsou zaměřené na zdraví,srst,reprodukci nebo klouby.

malá ukázka z používaných vitamínových preparátů.

Jinak denní režim pejsků je přizpůsoben hodně tomu mému.Ráno si dávám po probuzení v kuchyni kávu,kterou si v klidu vychutnám a jinak nic.Snídám(a nebo jak to správně nazvat) až tak v 10-11 hodin dopoledne a to také současně chystám svačinu pro naše pejsky.Takže večerní krmení není to jediné,co dostávají.Ráno každý pejsek dostane několik kousků chleba nebo pečiva,namazaného máslem,paštikou,sýrem nebo vyrobenou pomazánkou(rybí,vaječná,tvarohová....).

svačina našich pejsků

V létě také třeba piškoty a ovoce-meloun,jahody,maliny,kanadské borůvky,sladké měkké ovoce nakrájené na měsíčky-jablka,hrušky...atd.Pejskové jsou jako opice-co jí jeden,bere si i ten druhý.

piškoty a maliny

1x týdně dostanou na okus syrové,vepřové kosti z žeber,které se ale nikde neštěpí.

rovná,syrová žebra na okus

 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

  • Používejte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový řádek.
  • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
  • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
  • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
  • Stiskněte tlačítko listování.
  • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
  • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
  • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
  • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
  • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
  • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)