aktualizováno: 21.05.2018 23:11:19 

Špicové z Jaríčkova dvora

Aktualizace stránek :9.5 2018

AKTUALIZACE STRÁNEK :9.5. 2018

27.4.2011(ve druhé řadě abecedního pojmenování odchovů v naší CHS)se narodil vr"S".Byl to vrh po střední fence Ayla Oranžový vítr a našem středním pejskovi Grantovi z Jaríčkova dvora.Grant byl po rodičích z malých špiců a byl na hranici výšky-30.cm.Proto část vrhu byla ve velikosti malých špiců a část byli špicové střední.V tomto vrhu se narodilo 6 štěňat:fenky-Sindy,Sally,Sofi a pejskové-Sendy,Spídy,Sonny.U nás doma jsou chovní-Sindy a Sendy,Sally má domov ve Slovinsku,Spídy ve finsku a Sonny v ČR.Ayla měla vždy početné vrhy a uměla se o ně perfektně starat.Početné vrhy jsou pro fenku vysilující a tak jsme její chovnost ukončili v 7. letech.Dnes bude Ayle v květnu 11.let a máme doma její dceru Sindy a vnučku Hafinku.

vrh "S",narozený 27.4.2011

štěňata ve věku 2,5 měsíce

Štěňátka Ayly byla vždy velmi aktivní a zvídavá a tak jsem je vozívala do domu,aby část jejich energie vybili zde a byli doma hodní.Štěňatům Ayly jsem vždy říkala demoliční četa,protože co oni dokázali vymyslet,tak to snad nedokázala žádná ,další štěňata.Jeden příklad za všechny-jednou jsem přijela domů a po celé kuchyni byl rozsypán koš na odpadky.Tolik jenom vzpomínky.Sindy měla v naší chovatelské stanici (30.1. 2018) vrh "W" a jsem moc ráda,že mám o štěňátkách díky jejim hodným majitelkám stálé zprávy a aktuální fotečky.Moc jim za to děkuji!!

Wickie

Waleska

Střední štěňátka se vůbec neprodávají snadno a v současné době již od jejich chovu hodně chovatelů pro jejich "neprodejnost" zcela upustilo a ubývá i odchovů malých špiců.Největší zájem chovatelů i veřejnosti je o pomeraniany.

Už mockrát jsem se na svém webu zmínila o fence Sally,kterou si odvezla ve věku 4. měsíce slečna ze Slovinska,která ji má neskutečně ráda a všude ji bere s sebou.Fotky,které na FB nedávno k jejim narozeninám zveřejnila,mluví za vše.Niko-děkuji Ti za tu velkou lásku k Sally(Ruby),jak ji slečna Nika pojmenovala.

 

Vše nejlepší drahá Ruby

  profesionální focení

Pejsek Spídy našel svůj domov ve Finsku v chovatelské stanici Damirazin.Asi největší raritou je jeho vrh,ve kterém se narodilo 9.štěňat !!!!!

Spídy ve Finsku

vrh po Spídim.

------------------------------------------------------------

Nedávno jsme u nás mohli přivítat manželé Duškovi z Průhonic,kteří vlastní chovného pejska Bax Lion of Božetice.Přestože jsem u nich byla několikrát na krytí,vždy jsem spěchala,abych se brzy vrátila domů...A díky tomu,že měli cestu do východních Čech,tak se uskutečnilo naše setkání.A byl čas si popovídat.U nás také vznikla fotografie Baxíka:

Bax Lion of Božetice a jeho syn Teddy z Jaríčkova dvora:

Teddy z Jaríčkova dvora

---------------------------------------------------------

Mám vždy velkou radost,když na FB můžu vidět i další pejsky z našeho chovu,nebo i potomky pejsků,které v našem chovu působí:

Tento pejsek je Frisco,ale doma mu říkají Fox a je velkým miláčkem celé rodiny a provází je všude:na dovolené,při sportu.....Tento snímek má název:Fox jede poprvé tramvají.

Na FB se také objevila fotka fenky ze spojení Cherry Lví domov a Comtesa Harmoie tlapek.

fenka Mia

---------------------------------------------------------

AKTUALIZACE STRÁNEK :24.4. 2018

Naše fenka Rozárka dospěla věku,kdy se fenky uchovňují,ale byl tu problém.Protože na výstavy a další akce jezdím vlakem,není jednoduché se na určené místo nejen dostat,ale také ve stanovený čas.Cestu do Hostouně v únoru jsem naprosto vzdala a teď v dubnu jsem se rozhodovala,co bude těžší absolvovat-zda cestu do Hostouně nebo jet na další bonitaci na Zbraslav,kam také spoj není.Protože je sezonně přidaný jeden spoj v období březen-říjen z Prahy do Slaného,který Hostouní projíždí,bylo rozhodnuto.

Ráno vstát ve 3 hodiny,dopravit se autem do Meziměstí na 5.hodinu ranní,protože v neděli žádný brzský spoj z Broumova nejede a pak doufat,že vlaky pojedou jak mají.Doufat někdy můžete,ale vše je pak úplně jinak.Z Meziměstí do Starkoče jsme to zvládli a pak přestup na vlak do Hradce Králové.Na trase v České Skalici nastal jako obvykle problém.Čekali jsme na příjezd vlaku a vzniklo spoždění 10 minut,které jsou v Hradci Králové na přestup.Naštěstí se průvodčí domluvili a vlak na nás čekal.A tak po zastavení v Hradci všichni cestující na Prahu utíkali jak o život-a já s nimi.

Do Prahy jsme dojeli dle jízdního řádu a tam jsem v klidu přestoupila na vlak Praha-Slaný,což byl takový milý ,sezonní výletní vlaček,určený hlavně pro děti a cyklisty a jmenuje se Cyklohráček.V něm jste jako v jiném světě,část každého vagonu je určen pro ukrácení chvíle dětem při cestování-tudíž je tam koberec s hračkami.Ve vlaku je milá průvodčí a 2 asistentky,které obcházejí při jízdě rodiče s dětmi a nabízejí různé prospekty a slevy na akce ve městě Slaný.Na koberec se děti ve vlaku musejí vyzout a tedy i rodiče,kteří je zde hlídají a tak bylo někdy legrační vidět dospělé,jak ťapají v ponožkách ve vlaku na toaletu...A tak jsme se šťasně dopravili do Hostouně.Zastávka je vlastně jakási budka v poli,z které se vydáte hledat tu určenou hospodu ve městě.Ten ,kdo říkal,že je to na 20.minut rychlé chůze,ten nepřeháněl...

Protože jsem si cestu od zastávky nejdříve nastudovala v mapách.cz,našla jsem určené místo bez problému.Protože se na bonitaci nedávali žádné,pořadové lístky,šli jsme zanedlouho na posouzení k panu rozhodčímu Jančíkovi a asi za 10.minut jsme byli uchovněni.Takže Rozárka se stala naší další chovnou fenkou:

Rose z Jaríčkova dvora-25.cm,mezityp,orange sable,srst dlouhá,bohatá,povaha vyrovnaná a sebejistá:

 

 

Úpravu tohoto bloku zahájíte dvojklikem...

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist